Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat w Gorzowie Wlkp.

Finały B udziałem naszych juniorów.

Tym razem konkurencja na Zimowych Mistrzostwach Polski 17-18 lat w pływaniu nie pozwoliła na uzyskanie lepszych wyników niż miejsca w finałach B. Na zawodach w Gorzowie Wlkp. (10-12.03.2017) wśród 415 zawodników, 4 wystartowało  ze ZRYW’u: Michał Lewandowski,  Mateusz Roman, Mateusz Szal i Michał Szyndler. Nasi 17 – latkowie stanęli w szranki z 18-latkami. Pomimo w większości uzyskanych życiówek, eliminacje z kwalifikacją do finałów B uzyskali tylko 3- krotnie Mateusz Roman i 2-krotnie Mateusz Szal.

Ten pierwszy ostatecznie wystartował w dwóch biegach finałowych w konkurencji 50m stylem dowolnym uzyskując 13 lokatę (był to 4 wynik wśród 17-latków) oraz na 200m stylem zmiennym był 13 (5 wynik wśród 17-latków). Roman, pomimo zdobycia kwalifikacji do popołudniowego biegu na 400 m zmiennym, w finale nie popłynął. W pozostałych konkurencjach w jakich startował (100 dowolnym, 100 zmiennym) był tuż za miejscami finałowymi.

Nie gorzej spisywał się Mateusz Szal, który dwukrotnie walczył w biegach finałowych. Oba sprinterskie dystanse 50m motylowym i 50m dowolnym dały mu 15 i 16 lokatę (6 wynik wśród 17 latków). Wyjątkowo na tych zawodach w finałach miejsca były „zarezerwowane” dla 8, a nie 10 zawodników. Spowodowało to, iż w konkurencji 100m motylkiem 17 czas z eliminacji nie pozwolił Szalowi na wejście do finału. W pierwszej 30-stce znalazł się jeszcze na 100 m stylem dowolnym.

Tym razem Michał Szyndler – nasz delfinista uplasował się tuż za klasyfikacją finałową  na 200 i 100 m stylem motylkowym. Tym większy musiał czuć niedosyt z uzyskanego wyniku, gdyż w swoim roczniku na dystansie 200 m zająłby 7 miejsce, a pewne miejsce w finale miałby również na 100-kę.

Walka z gorączką nie pozwoliła Michałowi Lewandowskiemu na podjęcie walki z rywalami. Wystartował jedynie w 2 indywidualnych konkurencjach i nie dane mu było zmierzyć się z jego koronnym dystansem – 1500 m stylem dowolnym. Mógł dać wsparcie drużynie jedynie w pierwszym biegu sztafetowym 4 x 200 m stylem dowolnym. Sztafeta dopłynęła na 10 miejscu. Spośród „czystych” rocznikowych sztafet, które startowały na tych zawodach nasi ukończyli dystans na 2 miejscu, choć wiadomo, iż konkurencja z innymi 2 drużynami sztafetowymi – obecnie zanieczyszczonymi rocznikiem „99”, będzie musiała być brana pod uwagę przez naszą sztafetę w kolejnych zawodach.

Przed naszymi chłopcami jeszcze letnie mistrzostwa w klasyfikacji z o jeden rok starszymi pływakami. A dopiero w 2018 r. to oni będą tymi „starszymi” i finały będą w zasięgu ich dłoni.