Sukces Trenera Jacka Urantówki

Udany występ  juniorów młodszych ze ZRYW  na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu.

 

6 osobowa ekipa ze ZRYWu Opole (Jakub SZYMCZYKOWSKI, Patryk PODGÓRSKI, Marko CZAJA, Maksymilian PROKOPCZYK, Izabella JAGIENIAK, Iga KOSACKA) wystąpiła na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w Lublinie w dniach 3-5.03.2017 r.

Pewniakami do udziału w biegach finałowych byli Patryk Podgórski – nasz doskonały grzbiecista, Jakub Szymczykowski, którego dominującym stylem jest motyl oraz Michał Majstrenko – pływający klasykiem. Niestety ten ostatni w wyniku kontuzji nie wystartował na tej najważniejszej rocznikowej imprezie w sezonie zimowym, a szkoda bo nie tylko finał A ale i pozycja medalowa – była w jego zasięgu. Może już w lecie pokaże na co go stać.

Tym razem częściej bo 2 krotnie powalczył w finale A – Kuba Szymczykowski. Ostatecznie zajmując w konkurencji  200 m motylkowym – 8 miejsce, natomiast na 100 m st. motylkowym był 10. Nasz delfinista startował jeszcze w konkurencjach 50 m motylkowym, 100 m zmiennym, 200 m zmiennym zajmując miejsca w pierwszej 30-stce.

 

Każdy dystans ze stylu grzbietowego Patryk Podgórski pływał w eliminacjach i finałach. Konkurencję 50 m  na grzbiecie zakończył na 9 miejscu.  Na dobrym 13 miejscu znalazł się po rywalizacji na 200 m grzbietem. Natomiast czas jaki uzyskał w eliminacjach na 100 m stylem grzbietowym był lepszy od tego z biegu finałowego B. 100-kę ostatecznie zakończył na pozycji 16. On też niedawno jak jego klubowy kolega Michał zaliczył złamanie, ale jak udowodnił po kontuzji nie ma już śladu.

Dużą niespodzianką był świetny występ naszego nowego nabytku – Marco CZAJI. Pływał on we wszystkich konkurencjach stylu klasycznego, ale najlepszy wynik uzyskał na 100-kę. Jako  zawodnik rezerwowy z eliminacji, po wycofaniu 2 zawodników, znalazł się w finale B. Zakończył swój pierwszy w życiu finał Mistrzostw Polski na miejscu 19. W pierwszej 30 był też na 50 m stylem klasycznym.

Liczyliśmy na dobry wynik naszych męskich sztafet, szczególnie zmiennej. Michała Majsterkę w żabce zastąpił właśnie Marko Czaja – również pływający stylem klasycznym. Znalazł się on też w składzie sztafet dowolnych. Najlepsze 6 miejsce ww. zawodnicy wraz z Maksymilianem Prokopczykiem uzyskali w biegu sztafetowym 4 x 200 m stylem dowolnym. Z 9 wynikiem zakończyła sztafeta 4 x 100 m zmiennym, a 11. czas uzyskała sztafeta – 4 x 100 m dowolnym.

Zawodnicy tworzyli świetną drużynę na pierwszych swoich indywidualnych mistrzostwach i jeżeli entuzjazm do dalszych treningów będzie taki jak do występów – to najlepsze wyniki są w ich zasięgu.