Puchar Regionów i Miast Partnerskich Opola 2015

W dniach 3-4.10.2015 r na pływalni Wodna Nuta w Opolu odbędą się „Międzynarodowe Zawody Pływackie Grand Prix Puchar Regionów i Miast Partnerskich Opola”.

To zawody mające wieloletnią tradycję, które wpisały się do kalendarza imprez sportowych Opolszczyzny. Rozgrywane są od ponad 30 lat w Opolu, a na nowym basenie w tym roku odbędzie się 3 ich edycja.

Początek startów w sobotę i niedzielę o godzinie 11.00.

Wezmą w nich udział zawodnicy z zagranicznych klubów z kilku miast partnerskich Opola. Oprócz nich w zawodach rywalizować będą pływacy z Polski, w 3 kategoriach wiekowych 2000-2001, 2002-2003, 2004-2005.

Konkurencje przewidziane w harmonogramie zawodów to 50 m i 100 m każdym stylem, konkurencje st. zmiennego na 100 i 200 m oraz 200 m dowolnym, klasycznym i grzbietem. Przewidziane są również sztafety 4×100 stylem dowolny i zmiennym.

Zawodnicy walczyć będą o 3 Puchary:  Pana Adama Korola Ministra Sportu i Turystyki, Pana Andrzeja Buły Marszałka Województwa Opolskiego, Pana Arkadiusza Wiśniewskiego Prezydenta Miasta Opola. Poza pucharami przewidziane są nagrody dla najlepszych.

W zeszłym roku puchar Marszałka WO wywalczyła drużyna z Potsdamer SV, a najlepszą sztafetą była sztafeta ZRYW Opole, która zgarnęła  puchar Prezydenta MO.

 

Wstęp dla publiczności na trybuny wolny.

szczegóły: PRIMP Opola